Güncel

Karadağlı’dan Merve Dizdar’a, Cezayir ve Diyarbakır Anneleri hatırlatması!

Oyuncu Tamer Karadağlı, Cannes’te ödül kazanan ve kadınlarla ilgili sözleriyle gündem olan oyuncu Merve Dizdar’a göndermede bulundu.

Oyuncu Tamer Karadağlı, Cannes Film Festivalinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında ödül alan oyuncu Merve Dizdar’a göndermede bulundu.

Bu yıl 76’ıncı kez düzenlenen festivalde rol aldığı ‘Kuru Otlar Üstüne’ filmindeki performansıyla ödülü kazanan Dizdar, ödül törenindeki sözleriyle gündem olmuştu.

KARADAĞLI SİTEM ETTİ

Tamer Karadağlı, Cannes’te ödül alan Merve Dizdar’a, “Ödül aldığı Fransa’nın yıllarca işgal ettiği Cezayir’deki kızlar için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri?” diyerek sitem etti.

DİZDAR’IN KONUŞMASI GÜNDEM OLMUŞTU

Dizdar, ödül törenindeki konuşmasında, “Onu anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada kadın olmak Nuray’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

herkessoruyor

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349