Ekonomi

Elektrik ve doğalgazda KDV indirim teklifi reddedildi!

Doğalgaz ve elektrik faturalarından alınan yüzde18’lik KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi teklifi AK Parti Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 18 olan KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini ön gören kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda AK Parti Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.  Kasap, “İğneden ipliğe gelen zamlarla iyice artan hayat pahalılığı, yurttaşı en temel harcamalarını dahi kısmaya itti. Sadece 2019’un ilk 9 ayında 3 milyon 365 bin abone borcunu ödeyemediği için elektriği kesildi. Yine 710 bin doğalgaz abonesi borcunu ödeyemediği için doğalgazı kesildi. AK Parti milletvekilleri, vermiş olduğum kanun teklifini reddederek bir kez daha milletin yanında olmadıklarını göstermiştir” diyerek tepki gösterdi.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349