EkonomiKadınca

Yanlış markayı boykot listesine aldılar!

Boykot listesine alınan Avon, Fransız markası olmadığını, Brezilya merkezli bir şirket olduklarını açıkladı ve listeden çıkarılmasını talep etti.

Fransa ile Türkiye arasında tartışmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrıda bulunarak Fransız mallarının boykot edilmesini istemişti. Yapılan bu çağrı üzerine bazı sosyal medya hesaplarından boykot edilmesi gereken mallar listendi. Ancak bu listelerde yer alan Avon firması, Fransız markası olmadığını ve bu nedenle listeden çıkarılmasını talep etti. Ünlü markadan yapılan açıklamada, “Avon, 1886 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan, 2020 yılının başında da Natura&Co grubu ile birleşerek Brezilya merkezli çok uluslu bir güzellik grubunun parçası haline gelen bir doğrudan satış şirketidir. Markamızın Fransız devleti ile bir bağı olmayıp Fransa’da operasyonu dahi bulunmamaktadır. Basına yansıyan ‘Boykot edilecek Fransız markaları‘ başlıklı haberler içerisinde yer alan markamızla ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesini ve haberlerde yer alan markamızın bu listeden çıkartılmasını önemle rica ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349