Güncel

Gelenek devam etti: ODTÜ’lü öğrenciler pankartlarla kutladı!

ÖDTÜ’lü öğrencilerin her sene mezuniyet töreninde açtığı pankartlar ülkenin gündemine oturuyor. Bu sene de rektör yasağına rağmen ÖDTÜ’lü öğrenciler hazırladıkları pankartlarla mezuniyeti kutlayarak hem birçok konuya değindiler, hem de güldürdüler.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ÖDTÜ) öğrencileri hafta sonunda mezuniyet töreni gerçekleştirdi. Rektörlük yasağına rağmen düzenlenen törende gelenek haline gelen pankartlar yine açıldı.

Mezun öğrenciler açtıkları pankartlarla ekonomiden siyasete, eğitimden magazine kadar birçok konuya değindi.

İŞTE BAZI PANKARTLAR

Açtıkları pankartla Türkiye’deki ekonomik durumu eleştiren bazı öğrenciler, Türkiye İstatistik Kurumu’nu (TÜİK) konu aldı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) çalındığı iddia edilen sorular üzerinden eleştiri yapan bir öğrenci ise şu pankartı açtı:

İstanbul Sözleşmesi’nin sona ermesini konu alan bazı öğrenciler ise sosyal medyada gündem olan bir replikle durumu eleştirdi.

Rektör yasağına tepki gösteren bazı öğrenciler ise Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Sergen Yalçın’ın maç sonrası röportajında söylediği bir sözü pankarta geçirdi.

herkessoruyor

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349