Güncel

İzmir’deki depremle ilgili soruşturmada! Çok sayıda gözaltı var

İzmir’deki depremde yıkılan binaların müteahhitleri ile fenni mesulleri hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 11 kişiden 9’u için gözaltı kararı verildi.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, afetle ilgili kusur ve sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturmada da başlatıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında depremde yıkılan binaların müteahhitleri ve fenni mesullerin de bulunduğu 11 kişiden 9’u gözaltına alındı.

Soruşturmada 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürerken, Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A, Cumhuriyet Sitesi B ve C bloklarının fenni mesulü E.İ,  Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki market sahibi R.Y, market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B, Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A, Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ile Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. gözaltına alınan isimler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349