Kültür-Sanat

Leonardo da Vinci’ye Saygı sergisi açıldı

Başkent Ankara’da Leonardo da Vinci’ye Saygı sergisi açıldı.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, sanat sezonunu Leonardo da Vinci’ye Saygı sergisi ile açtı.

Sergi küratörü İbrahim Karaoğlu, açış konuşmasında merkezin sanat dünyası için önemine değinerek, eski Belediye Başkanı Doğan Taşdelen’i andı. Serginin oluşumuna destek veren İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Filippo Andrea Colombo ise, Türk ve İtalyan halklarının ve sanatçılarının birbirlerine yakınlığına dikkat çekti.

Leonardo da Vinci’nin İtalya tarihinin önemli dehalarından biri olduğunu aktaran Colombo, “Bu tarihi dehanın Türk sanatçılarına verdiği ilham bizleri çok mutlu etti. Covid-19’a rağmen bu serginin sanatseverlere ulaşmasını sağlayan Çankaya Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çankaya Belediyesi ve İtalya Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirilen Leonardo da Vinci’ye Saygı sergisi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 5 Ekim’de kapılarını sanatseverlere açacak ve pandemi koşullarında tüm önlemlere uyulması şartıyla 1 Kasım’a kadar izlenebilecek.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349