Magazin

Şevval Şahin’le dersimiz İngilizce!

2018 yılı Türkiye Güzeli Şevval Şahin, kendisini öyle bir anlattı ki, sosyal medyada gündem oldu. ‘Moda ve Sosyete’ye konuk olan Şahin konuşmasında öyle çok İngilizce ifadeler kullandı ki, birçok kişi ne dediği tam olarak anlayamadı.

Türkiye’nin 2018 yılı güzeli Şevval Şahin, ‘Moda ve Sosyete’ YouTube kanalına konuk oldu. Şahin’in röportajında yarı Türkçe yarı İngilizce konuşması sosyal medyanın da gündemi olurken birçok kişi ne dediğini anlamadığı için sık sık alt yazı geçildi.

İŞTE ŞAHİN’İN KONUŞMASINDAN BAZI CÜMLELER:

Buradan çıkınca lunch’a giderim. Akşamları bazen binge eating  modum oluyor. Netflix and chill yaparken böyle ice cream, chips, chocolate götürüyorum. Junk food seviyorum.

Formda kalmak için strict bir rutinim yok. Vücudum genetik. Pandemide çok fazla work out  yaptım. Spordan sonraki feeling var ya, onu seviyorum. Estetiğimi hiç saklamadım. Burnumu yaptırdım. Hiçbir pagent, no aesthetic allowed  şartı koymuyor. Bu, occasion’a bağlı. Stilim effortless ve cool. Çabasız görünürken casual olmak tercihim. Jean bir crop top ve altına high heel giyip gece çıkabilirim. Simple parçaları seçip onu accesorize ederim.

Beni Şeyma Subaşı’na benzetiyorlar. Onu beğeniyorum. Beautiful girl . Bazı insanlar Instagram’da similar görünebilir. Face to face kıyaslanırsak farklıyız

İNGİLİZCE KELİMELERİN TÜRKÇE KARŞILIĞI

lunch: öğle yemeği

binge eating: aşırı yeme hali

chill: TV keyfi

ice cream :dondurma

chips: çerez

chocolate: çikolata

junk food: abur cubur

strict: katı

work out: egzersiz

feeling: duygu

pagent: güzellik yarışması

no aesthetic allowed: estetiğe izin verilmemesi             

occasion: durum

casual: gündelik

crop top: kısa bluz

high heel:yüksek topuklu

simple: basit

accesorize : aksesuarlarla süslemek

beautiful girl: güzel kız

similar: benzer

face to face: yüz yüze

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349