Sağlık

Natura Keratin’den sülfatsız ürünler: Mucize ile saçlarınız ışıldasın

Saçlarınızın kuruluğundan ve matlığından şikayetçiyseniz, bunun temel nedeni kullandığınız şampuan ve saç bakım ürünleri olabilir. Fuer Kozmetik’in bir markası olan Natura Keratin, sağlıkla parlayan saçlar için sülfat, paraben, SLS ve alkol gibi zararlı kimyasallar içermeyen, %95 bitkisel içeriğe sahip ürünler sunuyor.

Kuru, cansız ve mat görünen saçlar için özel olarak üretilen organik içerikli Natura Keratin Sülfatsız Şampuan ile yıpranmış saçlarınızı kirden arındırırken Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi ile saçlarınıza gözle görülür yumuşaklık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Geleneksel temizlik anlayışından mıdır bilinmez, duştayken saçları köpürte köpürte yıkamak temizlenme hazzını tatmin eden başlıca faktörlerden. Peki, şampuanların bolca köpürmesini sağlayan sülfatın cilde verdiği zararlar konusunda fikriniz var mı?

Köpürme özelliği ve maliyetinin ucuz olması nedeniyle temizlik malzemelerinde sıkça tercih edilen SLS (SodiumLauretSulfate) cildin en büyük düşmanı. Şampuanların yanı sıra nemlendiriciler, makyaj malzemeleri, yüz yıkama jelleri, vücut losyonları ve ciltle doğrudan temas eden çok sayıda ürün içeriğinde kullanılan sülfat, ciltte pullanmaya, saç derisinde kurumalara ve kepeklenmeye yol açar. Cildin nem dengesini bozar, cildinizin ve saçlarınızın kurumasına neden olur. Hem ciltle hem de saçlarla doğrudan temas eden şampuanların seçimi, bu nedenle büyük önem taşır.


Her saç tipine uygun

Sülfat içeren şampuanlar kimyasal içeriği nedeniyle, günlük kullanımında tahrişe ve kuruluğa neden olur. Natura Keratin’in sülfatsız ürünleri, her saç tipi için uygun olup günlük kullanımda da saça ve saç derisine zarar vermez.

Daha yumuşak, daha parlak saçlar

Saç diplerinin kurumasından kaynaklanan saç kırılması, kopması, dökülmesi ve benzeri problemlerin ortadan kalkmasına destek olan sülfatsız şampuanlar, saçların çok daha yumuşak ve parlak görünmesini yardımcı olur.

Nelere dikkat edilmeli?

Özellikle ciltle direkt temas eden ürün satın alırken içeriğinde SLS (SodiumLauretSulfate), SLES (SodiumLaurylEtherSulfate), ALS (AmmoniumLaurethSulfate) ve MLS (MagnesiumLaurethSulfate) gibi kimyasal maddeler olmamasına dikkat edilmelidir.

2010 yılından beri Türkiye’de satılan Natura Keratin ürünleri, %95 organik içeriğe sahip olmakla birlikte, profesyonel kuaförler tarafından da tercih edilmekte ve eşsiz ürünler sunmaya devam etmektedir.

Natura KeratinSülfatsız Şampuan 400 ml.            100 TL.

Natura Keratin Sülfatsız Saç Kremi 400 ml.           100 TL.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349