Sinema

7. Koğuştaki Mucize, Türkiye’yi temsil edecek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’yi yabancı dilde en iyi film kategorisinde temsil etmek üzere 7. Koğuştaki Mucize filmini seçti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı 7. Koğuştaki Mucize filmini, Oscar’ın yabancı dilde en iyi film kategorisinde Türkiye’ye temsil etmek için seçti. Türkiye’yi 93’üncü Oscar En İyi Uluslararası Film Dalı’nda Türkiye’yi temsil edecek film olan 7. Koğuştaki Mucize, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan Seçici Kurul tarafından belirlendi. 16 kişilik Seçici Kurul tarafından değerlendirilen 7. Koğuştaki Mucize filminde Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, İlker Aksum, Mesut Akusta, Celile Toyon, Deniz Baysal ve Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor. 7. Koğuştaki Mucize filmi, haksız yere cezaevine düşen ve akli melekeleri gelişmeyen bir baba ile kızının adalet arayışını konu ediniyor.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349