Spor

Son dakika: Arda Turan futbolu bıraktı!

Milli futbolcu Arda Turan futbolu bıraktığını açıkladı.

Son olarak Galatasaray forması giyen Arda Turan, yayımladığı YouTube videosuyla profesyonel futbol hayatını noktaladığını açıkladı.

35 yaşındaki eski futbolcu, yayımladığı videoda şu ifadelere yer verdi:

“Size bir sır vererek başlamak istiyorum. Belli inanmayacaksınız ama ben çok iyi bir frikikçiydim. Bunu bu zamana kadar da kimseden duymamış olmanız normal. Ancak benim hikayem böyle başladı. Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma vakti. Tüm yolculuğum boyunca elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Yeniden hazırım. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek…”

ARDA TURAN’IN KARİYERİ:

30 Ocak 1987 yılında dünyaya gelen Arda Turan, profesyonel futbolculuk hayatına Galatasaray’da başladı.  Kariyerinde Galatasaray’ın yanı sıra Manisaspor, Atletico Madrid, Barcelona ve Başakşehir’inde formalarını giyen Arda Turan, aynı zamanda milli formayı da terletti.

Turan, kariyerinde 612 maçta forma giydi. Eski milli futbolcu bu maçların 92’si milli formayla oynarken, 520’sini ise kulüp formasıyla oynadı.

Arda Turan bu maçlarda toplamda 105 kez fileleri havalandırdı. Turan, bu gollerden 16’sını milli formayla atma başarısı gösterdi.

herkessoruyor

Bir cevap yazın