Teknoloji

ABD istihbaratı ‘UFO’ raporunu açıkladı!

ABD, istihbaratı, UFO’lara ilişkin raporunu yayınladı. Raporda 18 tane tanımlanamayan cismin alışılmışın dışında uçuş özelliği gösterdiğine dikkat çekildi.

Kamuoyunda Unidentified Flying Object yani UFO olarak bilinen nesneler hakkında yıllardır bir merak söz konusu. Hakkında birçok şehir efsanesi de anlatılan UFO’lar hakkında birçok film ve dizi çekilirken, bir o kadar da kitap ve makaleler yazıldı. Ancak ilk kez bir istihbarat örgütü bu UFO’lar üzerinde kapsamlı bir rapor hazırladı. ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü UFO’larla ilgili hazırladığı raporda dikkat çeken noktalara vurgu yapıldı.

2004 ile 2021 yılları arasında gözlemlenen hava olaylarında ilginç bulgular saptandı. 144 gözlemevi tarafından kaydedilen raporda binlerce sensör kullanıldı. Raporda tanımlanamayan 21 cisimden 18’inin alışılmış uçuş tekniklerinin dışında özellikler gösterdiğine dikkat çekildi. Yine raporda UFO’ların tek bir açıklamasının mümkün olamayacağı belirtildi. Raporda bir diğer önemli vurgu ise UFO’ların aynı zamanda ABD kuruluşları tarafından gerçekleştirilen gizli programlar da olabileceğine gönderme yapıldı.

herkessoruyor

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349