Teknoloji

Facebook, Türkiye’ye temsilci atamayacak!

Siber Haklar Uzmanı Prof. Dr. Yaman, Facebook’un temsilci atamayacağını belirtti ve “Facebook’un aldığı kararın diğer sosyal medya devlerinin kararlarını da etkileyeceğini düşünüyorum” dedi.

Siber Haklar Uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, Facebook’un, son dönemde Meclis’ten geçen ‘Sosyal Medya Yasası’ kapsamında Türkiye’de temsilci bulundurmama kararı aldığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Akdeniz, “Facebook, yeni Sosyal Medya Yasası kapsamında Türkiye’de temsilci atamama kararı aldı. Tıpış tıpış gelecekler diyenlere duyurulur. Twitter ve Google’ın ne yapacağı merak edilirken Facebook’un aldığı kararın diğer sosyal medya devlerinin kararlarını da etkileyeceğini düşünüyorum. Hükümetin ne tepki vereceği merak konusu olmakla birlikte, masaya sadece sopa koyarak, paydaşların görüşlerini almadan, temel hak ve özgürlükler açısından çok sorunlu bir kanunu 10 gün gibi kısa bir sürede Meclis’ten geçirirsen, meyvesi bu olur. Soranlar oluyor. Facebook ile birlikte Instagram da tabii ki Türkiye’de temsilci atamayacak. Bu arada bir kaç tweete cevap olarak belirttim. Bu duyurunun kaynağı Facebook’un kendisidir. Sivil toplum temsilcilerine bugün itibarı ile Facebook bu kararını açıklıyor. Beni de aradılar. Dolayısıyla, bu ‘bir duyum’ değil, bildirimdir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349