Eğitim

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başlıyor!

MEB, mesleki ve teknik liselerde yüz yüze eğitimin 5 Ekim’de başlayacağını ilgili kurumlara bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mesleki ve teknik liselerde yüz yüze eğitimin 5 Ekim’de başlayacağını ilgili kurumlara bildirdi. MEB tarafından ilgili kurumlara gönderilen yazıda, “5 Ekim 2020 tarihinden itibaren de Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinin meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır” ifadelerine yer verildi.

DERS SÜRELERİ ZÜMRE ÖĞRETMENLER TARAFINDAN BELİRLENECEK

Derslerin bilişsel/teorik kısımlarının uzaktan eğitimle, uygulamalarının ise yüz yüze eğitimle işleneceği belirtilirken, ders sürelerinin zümre öğretmenleri tarafından belirleneceği vurgulandı.

Okullarda sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulacağı, öğrencilere konuya ilişkin gerekli bilgilendirmelerin yapılacağı da aktarılırken, ders sürelerinin 30 dakika, teneffüslerin 10 dakika, öğle arasının ise 45 dakika olacağı belirtildi.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349