Güncel

Adalet Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında yeni dönem başladı!

Adalet Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında Adli Tebligat İşbirliği Protokolü imzalandı.

Dikmen Hakimevi’nde düzenlenen törende Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enver İskurt protokolü imzaladı.

1,5 YILDA 21 BİN YETİŞKİN AĞAÇ KESİLMEKTEN KURTARILDI

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, 1 Ocak 2019’dan bu yana 36 milyon 201 bin 518 tebligatın elektronik yöntemle iletildiğini belirterek, bu sayede 450 milyon TL tasarruf sağlandığını kaydetti. Elektronik tebligatta kağıt kullanımına gerek kalmadığı için doğanın ve yeşilin korunmasına katkı sağlandığını da vurgulayan Birkan, “Elektronik tebligat sayesinde yaklaşık 21 bin yetişkin ağaca tekabül eden 1234 ton kâğıt tasarrufu sağlandı.” dedi.

Elektronik tebligat uygulamasının Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde de yer aldığını vurgulayan Birkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adliyelerin, adalet teşkilatının en önemli unsurlarından birisi tebligattır. Bu hususta yaptığımız çalışmalarda gecikmeler yaşandığını tespit ettik ve bunu gidermek için paydaşlarımızla birlikte çalışmalar yaptık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enver İskurt  projenin kısa süre içinde hayata geçirildiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın değişen ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak iş birliği alanlarımızı genişletmek, hali hazırda kullanılan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’mizi geliştirmek için bir protokole imza atıyoruz” dedi.

Konuşmalarının ardından protokolü imzalayan Birkan ve İskurt, kağıt tasarrufuyla doğanın korunduğuna dikkat çekmek için çam fidanları ile poz verdi.

Bir cevap yazın