EğitimGüncel

Erdoğan açıkladı: Hangi sınıflar okula başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “5’inci sınıflarda, liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okullarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü kabine toplantısında alınan kararları şöyle açıkladı:

“Ulaşım araçları başta olmak üzere, çok sayıda insanın bir arada bulunduğu mekânlar ve etkinliklerle ilgili denetimler etkin şekilde sürdürülecek. Özellikle temaslı kişilerin takibi çok daha sıkı şekilde yapılacak. Yerli aşı çalışmalarında iki hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşılacağı görülüyor. Dünyadaki aşı çalışmalarının ülkemize uygulanabilirliği hususunda da önemli gelişmeler katettik. Bu husustaki somut adımları yıl sonuna atmış olmayı ümit ediyoruz.  Hedefimiz önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini tamamen çözmektir. Eğitimde yeni bir adım daha atarak, ortaokullarda 5’inci sınıflarda, liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz. Hâlen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de gelişmeleri bakarak en yakın zamanda kamuoyuna ilan edeceğiz.”

Bir cevap yazın