KadıncaTeknoloji

Çıplak fake fotoğraflar kadınların kabusu oldu!

100.000’den fazla kadının sahte çıplak resimleri sosyal medya resimlerinden oluşturuldu ve internette paylaşıldı.  

Sensity’nin yeni raporuna göre 100.000’den fazla kadının sahte çıplak resimleri sosyal medya resimlerinden oluşturuldu ve internette paylaşıldı.  Özellikle kadınların sosyal medyada paylaştıkları fotoğrafların yapay zeka programlar sayesinde yeniden çıplak bir şekilde kurgulandığı ve bunların yeniden internette kullanıldığı ortaya çıktı.

FOTOĞRAFLARINIZI PAYLAŞIRKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN!

İstihbarat şirketi Sensity’nin raporuna göre, kötü niyetli kişilerin hedeflediği kişiler arasında reşit olmayan kız çocuklarının da olduğu saptandı.

PEKİ NASIL ÜRETİLİYOR BU FOTOLAR?

Deepfakeler, gerçek bir şablona dayalı, bilgisayar tarafından oluşturulan, genellikle gerçekçi görüntüler ve videolardır. Kullanımlarından biri, ünlülerin sahte pornografik video kliplerini oluşturmaktı. Ancak Sensity’nin CEO’su Giorgio Patrini, özel kişilerin fotoğraflarını kullanmaya geçişin nispeten yeni olduğunu söyledi. Patrini, “Herkese açık fotoğrafların bulunduğu bir sosyal medya hesabına sahip olmak, herkesin hedef olması için yeterli” diye uyardı.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349