Güncel

Diyanet 5 bin yeni kontenjan açtı!

DİB, 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur’an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım olmak üzere toplamda 5 bin personel alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur’an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım olmak üzere toplamda 5 bin personel alacak. Söz konusu kadrolara başvuracak adayların, 12-27 Ekim tarihleri arasında ‘sinav.diyanet.gov.tr’ internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmaları ve diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Resmi Gazete’deki ilana göre, başvuruda bulunacak adayların 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

Kur’an kursu öğreticiliği için sadece kadın adayları başvuru yapabileceği kontenjanlar için fazla başvuru olması halinde KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak. Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Başkanlık internet sitesinden duyurulacak.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349