Güncel

Kovboy görünümlü tutuklamaya 1 milyon dolar talebi!

Siyahi bir adamı kovboy filmlerindekileri gibi tutuklayan ABD’li iki polis memuruyla ilgili açılan davada 1 milyon dolar tazminat talep edildi.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ABD polisi 44 yaşındaki Donald Neely’i, postanesinin yakınında tutuklandı ve adli izinsiz girmekle suçladı.  Daha sonra iki polis memuru Donald Neely’i polis departmanına tıpkı kovboy filmlerindeki gibi ellerini halatla bağladı ve atla götürdüğüne ilişkin görüntüler ortaya çıkması üzerine ulusal düzeyde tepki geldi. Siyahi olan Donald Neely’in tutuklanmasının ardından yapılan serbest bırakılma talepleri reddedildi. Ancak daha sonra tutuklu buluna Donald Neely’in avukatları görüntülerin kölelik dönemine ait bir imaj oluşturduğu gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.  Davada, memurların Neely’yi yaraladığı ve duygusal sıkıntıya neden olduğu iddia edildi. Ayrıca, onu bir ABD Postanesinde tutuklarken kötü niyetli ve ihmalci davrandıkları da iddia edildi. Davada 1 milyon dolardan fazla tazminat talep ediliyor.               

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349