GüncelSiyaset

Le Pen, başörtüsü tartışmasını yeniden başlattı!

Ulusal Birlik Partisi’nin lideri Marine Le Pen, Fransa’da kamusal alanlarda başörtüsü takılmasının yasaklanmasını talep etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan sonra sağcı lider Ulusal Birlik Partisi Başkanı Le Pen’den de İslam diniyle ilgili skandal sözler geldi.  Aşırı sağcı lider Le Pen, katıldığı bir televizyon programında, kamusal alanlarda başörtüsü takılmasının yasaklanmasını talep etti. Fransa’da son yıllarda başörtüsü takan kadınların sayısında artış olduğunu kaydeden Le Pen, başörtüsüyle ilgili tartışmayı yeniden alevlendirdi.

Aşırı sağcı lider, kendilerine karşı savaş açıldığını, buna karşılık verilmesi gerektiğini öne sürerek, “Biz bu savaşı bir devlete değil, bir ideolojiye, İslamcılığa karşı ilan ediyoruz” dedi.

Le Pen, İslam ideolojisinin Fransa düşmanı olduğunu, bu ideolojiyi savunan kuruluşların yasaklanmasını, camilerin kapatılmasını ve yabancıların sınır dışı edilmesi gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349