Güncel

Sevda Noyan hakkında karar verildi!

Katıldığı televizyon programında, “Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar” sözleri nedeniyle hakkında dava açılan Sevda Noyan hakkında karar verildi.

Katıldığı bir televizyon programına “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” açıklamalarında bulunan Sevda Noyan hakkında açıklan soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Noyan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

‘Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ suçundan başlatılan soruşturma, yetkisizlik kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Hakkında 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istenen Noyanla ilgili olarak savcılık soruşturma dosyası yönünden kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verdi.

Bir cevap yazın