Magazin

Cardi B, Azerbaycanlı takipçilerinden özür diledi

Grammy ödüllü 27 yaşındaki Cardi B, Ermenistan’a verdiği destek paylaşımlarından sonra gelen tepkiler üzerine Azerbaycanlı takipçilerinden özür diledi. Rap sanatçısı Cardi B, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde çatışma halinde olduğu Ermenistan için yaptığı destek çağrısını, sosyal medya üzerinden yayınladığı bir özür mesajı ile geri çektiğini duyurdu.

Twitter hesabından, ”Çok özür dilerim, araştırmamızı yapmadık” diyen Cardi B, Instagram hesabından Ermenistan’a bağış kampanyası ile ilgili paylaştığı broşüre Azerbaycanlı takipçilerinden çok fazla tepki gelince yaptığı hatanın farkına vardığını, Ermenistan’ın savaştığı ülkenin Azerbaycan olduğunu bilmediğini söyledi.

Cardi B, ”Bir emlak yatırımı için kalabalık bir yerdeydik ve Ermeni kökenli olan danışmanım o arada bana, Ermenistan’a karşı bir soykırım girişimi olduğunu ve bu konuda bir paylaşım yapmamı rica etti. Ben de neden olmasın dedim ve broşürü incelemeden paylaştım. Bunun iki ülke arasında bir savaş olduğunu bile bilmiyordum, Azerbaycan ziyaretimde tam bir prenses gibi misafir edildim. Çok tarihi, güzel bir ülkeydi. Taraf tutmuş olduğum için çok üzgünüm, bu benim tarzım değil” dedi.

Bir cevap yazın