Siyaset

Kılıçdaroğlu, erken seçim için kime seslendi?

Türkiye’nin yönetilmediğini kaydeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenerek, “Ülkeyi seviyorsan ‘yeter artık’ de ve Türkiye’yi seçime götür” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT’de İnan Demirel, Akif Beki ve Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtladı. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu ve siyasal iklimi değerlendiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarın küçük ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’den erken seçim için çağrı yapmasını istedi. Kılıçdaroğlu, “Aç olan binlerce çocuk, çöp konteynerlerinden geçinen binlerce insan var. Ülke yönetilmiyor. Bu ülkenin kurtuluşu bir an önce seçime gitmektir. Bunu kime söylüyorum? Sayın Bahçeli’ye söylüyorum. Bu ülkeyi seviyorsan çık kardeşim yarın sabah de ki ‘Yeter artık’… Türkiye’yi seçime götür. Sorumluluk sahibi insanlar bu ülkeyi yönetirler” dedi.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bqhherke/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349